+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Знайшли джерела збільшити пряму підтримку агросектору на 2 млрд грн

Аграрні асоціації спільно з народними депутатами готують зміни до аграрної частини бюджету на 2017 рік. Про це AgroPolit.com розповіло джерело, знайоме з деталями цих змін.

Нагадаємо, що в проекті на наступний рік передбачено 6,3 млрд грн на пряму підтримку АПК. Загальна сума включно з потребами Мінагрополітики та дотичних до нього держвідомств — 13,4 млрд грн. Як писав у своєму матеріалі AgroPolit.com, аграрна спільнота не задоволена основними статтями бюджету на 2018 рік.

За даними нашого співрозмовника, відбулося дві зустрічі на тему змін до бюджету. Остання — вчора на базі аграрного комітету Ради. На ній були присутні 5 народних депутатів та представники ряду асоціацій:

  • УКАБ,
  • АФЗУ,
  • ВАР,
  • УАК,
  • «Аграрний союз» та інші.

Лунало три ключові пропозиції.

Перша — змінити цільове призначення частини коштів, виділених на підтримку тваринництва в сумі 2,3 млрд грн (планується направити на компенсацію вартості будівництва тваринницьких комплексів). «Аграрії нарікали на те, що немає гарантій, що дані кошти підуть до всіх (немає чітких критеріїв їх розподілу),  а відтак — це потенційний ризик корупції. Тож 2 млрд грн із цих коштів запропонували віддати на бюджетну дотацію, збільшивши її таким чином до 4 млрд грн (зараз у проекті на ці цілі виділено лише 2 млрд грн. — Авт.)», — пояснює джерело. Нагадаємо, сьогодні в агросекторові триває дискусія щодо зміни механізму отримання цих коштів, адже левову частку з них отримало одне підприємство — МХП. На репліку видання, чому ініціюють збільшення саме цієї програми без зміни механізму, співрозмовник зазначив, що механізм прозорий, інша справа, аби дотації почали отримувати ширше коло аграріїв вони повинні юридично розділити тваринництво  і рослинництво  у своїх господарствах, тоді вони також «отримуватимуть кошти, як і Юрій Косюк».

Друга — збільшити загальну суму прямої підтримки АПК, мінімум на 2 млрд грн, довівши її до 8,3 млрд грн. Зробити це можна, на думку учасників зібрання, двома способами. Перший — вивести з тіні оренду с/г земель, запровадивши за необробіток землі плату в 1 тис. грн. Тоді кількість офіційних орендодавців виросте, а слідом за нею — і загальна сума сплата фіксованого податку з земель у обробітку. «Це дасть, мінімум 2 млрд грн у бюджет, розраховують вони», — додає джерело. Інший — зупинити нелегальне виробництво алкогольних напоїв, що також дасть в бюджет цю і навіть більшу суму.

Третя — зменшити суму компенсації при купівлі української сільгосптехніки. Адже в цьому році вибрано тільки 250 млн грн. Відтак на 2018 рік замість 1 млрд грн хочуть лишити 0,5 млрд грн, а решту — на програму компенсації кредитних відсотків банків.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 201

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine